Kraina 44 wysp

Świnoujście nazywane jest krainą 44 wysp. To jedyne miasto w Polsce położone na archipelagu. To jednocześnie prawdziwie międzynarodowy i nowoczesny kurort nad Bałtykiem, który gwarantuje niezapomniany wypoczynek i atrakcje dla każdego.

Plaża w Świnoujściu, czyli najdłuższa i najszersza plaża w Polsce, jest pierwszym i obowiązkowym punktem na wakacyjnej liście. Drobny, złocisty piasek, łagodne zejście do wody i najwyższa temperatura wody nad całym Bałtykiem. To plaża-marzenie, nie bez powodu nazywana czasem "polskim Miami" lub "Majorką Północy".

Będąc w Świnoujściu, warto spędzić czas nad wodą, bo to wyspiarskie miasto otoczone jest nią z dwóch stron – od północy Bałtykiem, a od południa Zalewem Szczecińskim. Takie położenie gwarantuje niesamowite warunki do uprawiania wszystkich wodnych aktywności na dowolnych poziomach zaawansowania – na uznamskiej plaży lub w dzielnicy Warszów można poćwiczyć zarówno podstawowe manewry, jak i efektowne triki z latawcem. To miejsce przypadnie do gustu wielbicielom wind- i kitesurfingu, żeglarstwa oraz pasjonatom sportów motorowodnych. Można też spróbować swoich sił w nieco spokojniejszych dyscyplinach, jak np. skimboarding, kajakarstwie czy wymagającym nieco więcej cierpliwości wędkowaniu na styku słodkich i słonych wód.

W czasie pobytu w kurorcie warto porwać się także na spontaniczną, zagraniczną wycieczkę. Na brak kierunków i opcji transportu nie można narzekać. Granicę z Niemcami można przekroczyć w zasadzie w dowolny sposób – pieszo, rowerem, autem lub pociągiem. Pobliskie miejscowości, takie jak Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin, są niezwykle urokliwe, a ich mieszkańcy są bardzo otwarci na turystów z Polski. Ciekawym pomysłem jest również krótki wypad do Szwecji lub Danii. Promy do Ystad odpływają codziennie, a nasi północni sąsiedzi mają wiele do zaoferowania! Szwecja to przede wszystkim interesująca kuchnia i malownicza architektura, a Dania to oczywiście filozofia hygge (wewnętrzna równowaga i szczęście) oraz niesamowite parki rozrywki z ogromnym Legolandem na czele.

Świnoujście warto zwiedzić na rowerze. W Uzdrowisku funkcjonuje kilka wypożyczalni, a dodatkowo infrastruktura dla rowerzystów jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta – nie trzeba martwić się o ścieżki, stojaki, miejsca na postój czy punkty serwisowe. Do wyboru jest kilkanaście tras rowerowych – dookoła wyspy Wolin lub Zalewu Szczecińskiego, wzdłuż lasów Karsiboru, a nawet do sąsiednich miasteczek, jak choćby Międzyzdroje. Trasy prowadzą przez dzikie pola i łąki, nowoczesne miejskie dzielnice, a nawet malownicze tereny parku zdrojowego.

Pływalnia Uznam Arena
przy ul. Grodzkiej 5

Jazda Konna
Zaplecze ulicy Mazowieckiej, działka 79, Świnoujście

Hala tenisowa
ul. Matejki 17a

THAI MASSAGE
Wojska Polskiego 2/u8, Świnoujście

PUNKT WIDOKOWY
Wieża Kościoła Marcina Lutra, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Świnoujście

Transgraniczna Promenada
Świnoujście – Heringsdorf

Promenada Zdrowia

Fortyfikacje w Świnoujściu
Fort Zachodni, Fort Anioła i Fort Gerharda

Park Linowy Bluszcz
ul. Matejki (naprzeciw Amfiteatru)

Podziemne Miasto na wyspie Wolin
Wolińska 10