Brama Gór Stołowych

Kudowa-Zdrój, jedno z najstarszych europejskich uzdrowisk, to prawdziwa oaza spokoju ukryta w malowniczej dolinie między górami Orlickimi a skalnymi platformami Gór Stołowych. Ten ceniony od wieków kurort, słynie z leczniczych właściwości swoich wód mineralnych, których źródła biją w samym sercu miasta - w Parku Zdrojowym. Ta unikalna kombinacja naturalnych atutów sprawia, że Kudowa-Zdrój jest miejscem, które oferuje więcej niż zwykły wypoczynek.

Park zdrojowy założony u schyłku XVIII wieku przez barona von Stillfrieda Stanisława Moniuszki
Aleje Jana Pawła II, Kudowa-Zdrój

Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt w Górach Stołowych.
Kudowa-Zdrój stwarza wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Miłośnicy górskich wędrówek docenią fantastyczne krajobrazy Gór Stołowych i dotrą do tak znanych miejsc jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki. Leżące na granicy miasto i jego okolicę oplata gęsta sieć szlaków rowerowych, doskonale skomunikowanych z trasami po stronie czeskiej.

Błędne Skały
zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m.

Muzeum Zabawek
Zdrojowa 46B, Kudowa-Zdrój

Kaplica Czaszek
Przebogata i burzliwa historia miasta ujawnia się w wielu zabytkach, m.in. tajemniczej Kaplicy Czaszek. Badacze historii trafią tutaj na ślady słynnych osobistości którzy gościli w Kudowie, a z których wymienić należy: brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, króla Prus Wilhelma III, pisarza Bruno Schulza czy papieża Jana Pawła II.
Stanisława Moniuszki 8a, Kudowa-Zdrój

Ogród muzyczny
Aleja Jana Pawła II 57, Kudowa-Zdrój

Wody Mineralne, pijalnia wód
Miasto kryje wiele urokliwych miejsc, które warto zobaczyć. Należy do nich zabytkowy Park Zdrojowy, założony w XVIII w. na wzór ogrodów angielskich, z secesyjną Halą Spacerową, Pijalnią Wód czy najstarszym barokowym budynkiem sanatoryjnym „Zameczkiem”.
Zdrojowa 43a, Kudowa-Zdrój

Park Rozrywki Rodzinnej
Colorado Park – ul. Chrobrego 11, Kudowa-Zdrój

Linia kolejowa nr 309
linia kolejowa łącząca posterunek odgałęźny Kłodzko Nowe ze stacją Kudowa Zdrój

Aquapark
Stanisława Moniuszki 2A, Kudowa-Zdrój

Szlak ginących zawodów
Chrobrego 43A, Kudowa-Zdrój

Korty tenisowe
ul. Stanisława Moniuszki 1, Kudowa-Zdrój

Park Linowy
Kombatantów 1, Kudowa-Zdrój

Rancho Montana
Słone 124, Kudowa-Zdrój

SKI Zieleniec Arena
Kudowa-Zdrój jest świetną bazą wypadową dla narciarzy, którzy mogą korzystać z oferty licznych ośrodków po stronie polskiej i czeskiej takich jak Zieleniec czy Destne v Orlickich Górach oraz gęstej sieci narciarskich tras biegowych.
Zieleniec 72, Duszniki-Zdrój

Ogród Japoński w Jarkowie
Jarków 11, Jarków

Kąpielisko w Nachodzie
Kostelecká 1174, Náchod, Czechy

Kudowa-Zdrój jest miastem granicznym. Dlatego będąc tutaj warto wybrać się do Czech. W sąsiedzkim i partnerskim mieście Nachod zwiedzimy majestatyczny zamek, zabytkowy rynek czy tradycyjny browar z wybornym piwem. Zaś w odległości 140 km znajduje się magiczna Praga.