Kraina świętych żab

Świeradów Zdrój - klejnot Gór Izerskich, położony malowniczo na wysokości od 450 do 710 metrów n.p.m. To miejsce, gdzie granice spotykają się, otoczone przez takie miasta jak Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Lubań, Zgorzelec i Szklarska Poręba, a jednocześnie tuż obok czeskich Liberec i Harrachov oraz niemieckiego Görlitz.

Lecz to nie tylko jego lokalizacja czyni Świeradów Zdrój wyjątkowym. To uzdrowisko, które oferuje swoim gościom naturalne bogactwo - wody zdrojowe wzbogacone radonem, znane z pozytywnego wpływu na procesy enzymatyczne, przemiany komórkowe, wzmacnianie tkanki nerwowej i gruczołów wewnątrzwydzielniczych.

Świeradów Zdrój - to więcej niż tylko miejsce. To doświadczenie, które leczy ciało i duszę, dając poczucie prawdziwego wypoczynku.

Świeradów Zdrój w sezonie zimowym zaprasza na narty. Dzięki kolei gondolowej łatwo dotrzeć na Izerski Stóg, a tu na amatorów „białego szaleństwa” czeka długa na 2500 metrów nartostrada, jeśli jest taka konieczność to nartostrada jest sztucznie naśnieżana i oświetlona po zmroku ( nocna jazda ). W sąsiedztwie nie brakuje także łatwiejszych i krótszych tras i stoków. Działa tutaj także mnóstwo tras dla „biegaczy” na nartach.
W Świeradowie-Zdroju znajdują się także 4 stoki dla początkujących, przy których znajdują się szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, serwisy narciarskie, parkingi oraz małe gastronomie.

Bambino-Ski 120 m
Barbara 150 m
Bajtek 60 m
Flins-Express 160 m

Dawny budynek kuracyjny – Dom Źródlany z XVIII-tego wieku spalił się i na jego położeniu, pod koniec XIX-tego stulecia zbudowano Dom Zdrojowy – który możemy podziwiać do dziś. Najatrakcyjniejsza jest unikatowa Hala Spacerowa – to długa na 80 m przeszkolona, zadaszona hala, o konstrukcji z modrzewia, dekoracyjnie zdobiona, z niedużą sceną, odbywa się na niej wiele występów. W tej hali jest źródło z pijalnią wód (szczawy żelazisto-radonowe). W sąsiedztwie Domu Zdrojowego jest, pochodzący z tego samego czasu Park Zdrojowy.

Interferie Aqua Park
Kościuszki 1, Świeradów-Zdrój

Single Track Trasy rowerowe, wypożyczalnia rowerów (ścieżki rowerowe - MAPA)

Wodospad Kwisa
Nadbrzeżna 10, Świeradów-Zdrój

Pijalnia Wód Mineralnych
Konstytucji 3 Maja, Świeradów-Zdrój

Pracownia Piernikowa Isabell
Rolnicza 2/1, Świeradów-Zdrój

Czarci Młyn
Lwówecka 5, Świeradów-Zdrój

Izerskie Centrum Soli – Grota Solna
Zdrojowa 16, Świeradów-Zdrój, t: 603 747 000

Grota Czerniawa

Chaty Sudeckie

Kolej gondolowa

Izerska Łąka – centrum edukacji ekologicznej
Rolnicza 7, Świeradów-Zdrój

Kopalnia Stanisław

SZKLANA KUŹNIA

Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy
30 kilometrów od Świeradowa Zdroju

Deptak Uzdrowiskowy

SkatePark
Sienkiewicza 2A

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW i E-BIKE
t: 783 523 372

Tuż za DOMEM ZDROJOWYM – 200 metrów od nowej trasy SINGLETRACK,
przy szlaku na Stóg Izerski i wieżę SKYWALK

Izerski Park Ciemnego Nieba
To pierwszy w Polsce park ciemnego nieba oraz pierwszy na świecie transgraniczny park tego typu. Celem istnienia tego miejsca jest zachowanie nocnego nieba od nadmiaru światła, dzięki czemu możliwe jest obserwowanie gwiazd, co jest obecnie mocno ograniczone.

Trasy narciarstwa biegowego.
Do najpopularniejszych tras narciarstwa biegowego należy ok. 20 km trasa na Izerskim Szlaku Cietrzewia łącząca Stóg Izerski i Jakuszyce. Warta polecenia jest siatka tras na Zajęczniku o łącznej długości 10 km, stanowiąca doskonała ofertę, zwłaszcza dla osób rozpoczynających przygodę z biegówkami. Korzystając z turystycznego przejścia (most na Jizerze) możemy kontynuować narciarskie wędrówki do dyspozycji mając ponad 100 km tras w czeskiej części Gór Izerskich.

Muzeum Motoryzacji
Jelenia Góra

DINOPARK
Przygoda nie z tej ziemi!

Huta Julia, Krystalium, Warsztaty

Zoo Görlitz
Zgorzelec

Ogród Japoński
Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka

KOPALNIA PODGÓRZE
Podziemia kopalni to miejsce, w którym historia, nauka oraz ciekawostki z dawnych lat pozwolą Państwu przeniknąć do skrzętnie skrywanej historii PRL-u. Sięgniecie tu do tradycji, faktów z przeszłości i opowieści naszych dziadków.

Szklana Manufaktura
Fabryka VW