Apartamenty w Świeradowie Zdroju

W obiekcie Izerski Resort znajdziesz nasze apartamenty zaprojektowane z myślą o Twoim komforcie:

  • przestronne wnętrza i funkcjonalne układy apartamentów,
  • duże panoramiczne okna zapewniające nieograniczony dostęp do światła dziennego,
  • 24-godzinna obsługa gości
  • usytuowanie na górskim zboczu zapewniające doskonały widok na górski krajobraz
  • STREFA Z SAUNAMI ZNAJDUJĄCA SIĘ W BUDYNKU
Apartament 34 m²
Apartament 41 m²

Lokalizacja

Izerski Resort jest wzniesiony u podnóża Góry Świeradowiec, znajdującej się w paśmie Gór Izerskich w miejscowości Świeradów-Zdrój.

Lokalizacja znajduje się w sercu planowanego kompleksu narciarskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu gondolowego na Górę Świeradowiec, a także niespełna 500 m od atrakcji turystycznej – SKY WALK.

Kolej gondolowa

na Stóg Izerski (1107 m n.p.m.)

Kolej funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych oraz i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Trasa narciarska ma 2500 m długości i zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżana w sezonie zimowym oraz oświetlona wieczorami.

Wyciągi narciarskie

W Świeradowie-Zdroju znajdują się 4 stoki dla początkujących, przy których znajdują się szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, serwisy narciarskie, parkingi oraz małe gastronomie.

 

  • Bambino-Ski 120 m
  • Barbara 150 m
  • Bajtek 60 m
  • Flins-Express 160 m

Trasy narciarstwa

biegowego

Do najpopularniejszych tras narciarstwa biegowego należy ok. 20 km trasa na Izerskim Szlaku Cietrzewia łącząca Stóg Izerski i Jakuszyce. Warta polecenia jest siatka tras na Zajęczniku o łącznej długości 10 km, stanowiąca doskonała ofertę, zwłaszcza dla osób rozpoczynających przygodę z biegówkami. Korzystając z turystycznego przejścia (most na Jizerze) możemy kontynuować narciarskie wędrówki do dyspozycji mając ponad 100 km tras w czeskiej części Gór Izerskich.

Izerska Alaska

Góry Izerskie są wymarzoną krainą do uprawiania ciekawego sportu jakim jest powożenie psimi zaprzęgami. Jest to dyscyplina bardzo widowiskowa i zdobywająca coraz szersze grono entuzjastów. Na izerskich trasach odbywają się imprezy zaprzęgowe, a wielu maszerów (przewodników psich zaprzęgów) trenuje tu przed ważnymi zawodami.

Trasy rowerowe

W Świeradowie-Zdroju funkcjonuje miejska wypożyczalnia rowerów elektrycznych, które umożliwiają zwiedzanie Gór w masywie Zajęcznika i wokół Czerniawskiej Kopy na jednośladach. Dla rowerowych zapaleńców przygotowano i uruchomiono ok. 90km single track’ów – jednokierunkowych tras zjazdowych o 4 poziomach zaawansowania. Na miejscu skorzystać można również z usług przewodników rowerowych, organizujących wycieczki po górach (single track’ach i trasach enduro) połączone z instruktarzem techniki jazdy.

Uzdrowisko

Bogactwami naturalnymi, na których wykorzystaniu zbudowana została ponad 200-letnia tradycja działalności uzdrowiskowej Świeradowa-Zdroju są zasoby wód mineralnych, radonu, borowiny i świerku. Wody mineralne działają leczniczo poprzez pobudzanie układu hormonalnego. Radon zawarty w tutejszym powietrzu, glebie i wodzie wpływa korzystnie na przemiany komórkowe i procesy enzymatyczne. Świerk pomaga na schorzenia układu oddechowego, a borowinę zaleca się przede wszystkim przy leczeniu pourazowym.

Izerski Park Ciemnego Nieba

To pierwszy w Polsce park ciemnego nieba oraz pierwszy na świecie transgraniczny park tego typu. Celem istnienia tego miejsca jest zachowanie nocnego nieba od nadmiaru światła, dzięki czemu możliwe jest obserwowanie gwiazd, co jest obecnie mocno ograniczone.

Netflix i PS4

Dostępne w każdym apartamencie