Uzdrowisko w Świnoujściu 

Świnoujście

Świnoujście nazywane jest krainą 44 wysp. To jedyne miasto w Polsce położone na archipelagu. To jednocześnie prawdziwie międzynarodowy i nowoczesny kurort nad Bałtykiem, który gwarantuje niezapomniany wypoczynek i atrakcje dla każdego.

Plaża w Świnoujściu, czyli najdłuższa i najszersza plaża w Polsce, jest pierwszym i obowiązkowym punktem na wakacyjnej liście. Drobny, złocisty piasek, łagodne zejście do wody i najwyższa temperatura wody nad całym Bałtykiem. To plaża-marzenie, nie bez powodu nazywana czasem “polskim Miami” lub “Majorką Północy”.
Będąc w Świnoujściu, warto spędzić czas nad wodą, bo to wyspiarskie miasto otoczone jest nią z dwóch stron – od północy Bałtykiem, a od południa Zalewem Szczecińskim. Takie położenie gwarantuje niesamowite warunki do uprawiania wszystkich wodnych aktywności na dowolnych poziomach zaawansowania – na uznamskiej plaży lub w dzielnicy Warszów można poćwiczyć zarówno podstawowe manewry, jak i efektowne triki z latawcem. To miejsce przypadnie do gustu wielbicielom wind- i kitesurfingu, żeglarstwa oraz pasjonatom sportów motorowodnych. Można też spróbować swoich sił w nieco spokojniejszych dyscyplinach, jak np. skimboarding, kajakarstwie czy wymagającym nieco więcej cierpliwości wędkowaniu na styku słodkich i słonych wód.
Warto też bliżej poznać historię i kulturę Świnoujścia. Położenie miasta przy ujściu rzeki, obecność portu morskiego, a także transgraniczny charakter i związane z nim zawirowania historyczne miały ogromny wpływ na obecny kształt tego miejsca. Warto wybrać się na spacer i rzucić okiem na różnorodność miejskiej zabudowy oraz monumentalną latarnię morską, która znajduje się w gronie najwyższych tego typu obiektów na świecie. Mało kto wie, że Uzdrowisko posiada także status twierdzy, a jej zabudowania obronne stanowią unikat w skali Europy. Do naszych czasów zachowały się trzy z czterech fortów, które warto odwiedzić, spacerując szlakiem fortecznym. Wizyta w Forcie Gerharda zagwarantuje niezły wycisk pod okiem pruskiego kaprala, natomiast grube obronne mury Fortu Anioła skrywają obecnie… przytulną kawiarnię. Podziemne Miasto na wyspie Wolin zrobi ogromne wrażenie na każdym, kto je odwiedzi.
Świnoujście warto zwiedzić na rowerze. W Uzdrowisku funkcjonuje kilka wypożyczalni, a dodatkowo infrastruktura dla rowerzystów jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta – nie trzeba martwić się o ścieżki, stojaki, miejsca na postój czy punkty serwisowe. Do wyboru jest kilkanaście tras rowerowych – dookoła wyspy Wolin lub Zalewu Szczecińskiego, wzdłuż lasów Karsiboru, a nawet do sąsiednich miasteczek, jak choćby Międzyzdroje. Trasy prowadzą przez dzikie pola i łąki, nowoczesne miejskie dzielnice, a nawet malownicze tereny parku zdrojowego.
W czasie pobytu w kurorcie warto porwać się także na spontaniczną, zagraniczną wycieczkę. Na brak kierunków i opcji transportu nie można narzekać. Granicę z Niemcami można przekroczyć w zasadzie w dowolny sposób – pieszo, rowerem, autem lub pociągiem. Pobliskie miejscowości, takie jak Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin, są niezwykle urokliwe, a ich mieszkańcy są bardzo otwarci na turystów z Polski. Ciekawym pomysłem jest również krótki wypad do Szwecji lub Danii. Promy do Ystad odpływają codziennie, a nasi północni sąsiedzi mają wiele do zaoferowania! Szwecja to przede wszystkim interesująca kuchnia i malownicza architektura, a Dania to oczywiście filozofia hygge (wewnętrzna równowaga i szczęście) oraz niesamowite parki rozrywki z ogromnym Legolandem na czele.
Netflix i PS4

Dostępne w każdym apartamencie